Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Samsung V820L
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM / UMTS |
| Launch | |
| Announced | 2008. Released 2008 |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 103 x 51 x 18 mm (4.06 x 2.01 x 0.71 in) |
| Weight | 103 g (3.63 oz) |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 2.6 inches, 20.9 cm2 (~39.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 240 x 320 pixels, 4:3 ratio (~154 ppi density) Second external display TFT, 65K, 0.8 inch (80 x 64 pixels) |
| Protection | |
| Hardware | |
| OS | |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | LED flash |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | Yes |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | No |
| Connectivity | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| Features | |
| Sensors | |
| Battery | |
| Type | Removable battery |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | Black |
| Versions | |
| Price | |