Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Samsung T439
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| Launch | |
| Announced | 2007, November. Released 2007, December |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 94 x 48.3 x 16.5 mm (3.70 x 1.90 x 0.65 in) |
| Weight | 91 g (3.21 oz) |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | UFB, 65K colors |
| Size | |
| Resolution | 128 x 160 pixels |
| Protection | |
| Hardware | |
| OS | |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | No |
| Connectivity | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.2, A2DP |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | No |
| USB | Proprietary |
| Features | |
| Sensors | |
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 800 mAh battery |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | Black |
| Versions | |
| Price | About 70 EUR |