Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Samsung M150
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| Launch | |
| Announced | 2008, July. Released 2008, December |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 106.5 x 45.4 x 12.7 mm (4.19 x 1.79 x 0.5 in) |
| Weight | |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 1.77 inches, 9.9 cm2 (~20.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 128 x 160 pixels (~116 ppi density) |
| Protection | |
| Hardware | |
| OS | |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | No |
| Connectivity | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0 |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | FM radio, recording |
| USB | 2.0 |
| Features | |
| Sensors | |
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 800 mAh battery |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | Light Gray, Charcoal Gray, Pure White, Lavender Pink, Ice Blue |
| Versions | |
| Price | About 90 EUR |