Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Samsung D510
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| Launch | |
| Announced | 2005, Q1 |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 94 x 46 x 24 mm (3.70 x 1.81 x 0.94 in) |
| Weight | 95 g (3.35 oz) |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 1.9 inches, 30 x 37 mm, 11.4 cm2 (~26.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 176 x 220 pixels (~148 ppi density) |
| Protection | |
| Hardware | |
| OS | |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | LED flash |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | No Dual speaker |
| Connectivity | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 1.2, A2DP |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | No |
| USB | 1.1 |
| Features | |
| Sensors | |
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 900 mAh battery |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | Black |
| Versions | |
| Price | |