Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Samsung B7330 OmniaPRO
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM / HSPA |
| Launch | |
| Announced | 2009, September. Released 2009, November |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 114.9 x 59 x 10.8 mm (4.52 x 2.32 x 0.43 in) |
| Weight | 111 g (3.92 oz) |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | TFT, 65K colors |
| Size | 2.62 inches, 22.1 cm2 (~32.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 320 x 320 pixels, 1:1 ratio (~173 ppi density) |
| Protection | |
| Hardware | |
| OS | Microsoft Windows Mobile 6.5 Standard |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | Yes |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | No |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | Stereo FM radio, RDS |
| USB | 2.0 |
| Features | |
| Sensors | |
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 1500 mAh battery |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | Black |
| Versions | |
| Price | About 120 EUR |