Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Doogee Anywise W1 Pro
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | No cellular connectivity |
| Launch | |
| Announced | 2026, February |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 47.5 x 47.5 x 13.7 mm (1.87 x 1.87 x 0.54 in) |
| Weight | 72 g (2.54 oz) |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | AMOLED |
| Size | 1.43 inches |
| Resolution | 466 x 466 pixels (~461 ppi density) |
| Protection | Panda Glass |
| Hardware | |
| OS | Proprietary OS |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | No |
| Connectivity | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | No |
| USB | No |
| Features | |
| Sensors | Accelerometer, heart rate, SpO2, barometer, compass |
| Battery | |
| Type | Li-Po 550 mAh |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | Deep Sea Blue, Flame Shadow Titanium, Midnight Black |
| Versions | |
| Price | |