Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Dell Mini 3i
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| Launch | |
| Announced | 2009, November. Released 2009, December |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 122 x 58.4 x 11.7 mm (4.80 x 2.30 x 0.46 in) |
| Weight | 102 g (3.60 oz) |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | TFT, 256K colors |
| Size | 3.5 inches, 33.8 cm2 (~47.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 360 x 640 pixels, 16:9 ratio (~210 ppi density) |
| Protection | |
| Hardware | |
| OS | OPhone OS |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | No |
| Connectivity | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | 2.0, A2DP |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | No |
| USB | miniUSB 2.0 |
| Features | |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 1000 mAh battery |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | Passion Red, Oiled Bronze |
| Versions | |
| Price | About 230 EUR |