Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Cubot J9
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM / HSPA |
| Launch | |
| Announced | 2020. Released 2020 |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 156.2 x 74.6 x 9.4 mm (6.15 x 2.94 x 0.37 in) |
| Weight | 185 g (6.53 oz) |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | IPS LCD |
| Size | 6.2 inches, 95.9 cm2 (~82.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution | 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~271 ppi density) |
| Protection | |
| Hardware | |
| OS | Android 10 |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | LED flash |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | 8 MP |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Connectivity | |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | 4.0, A2DP |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | Unspecified |
| USB | USB Type-C |
| Features | |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
| Battery | |
| Type | 4200 mAh, removable |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | Blue, Black, Green |
| Versions | |
| Price | |