Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Chea JMS-110
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| Launch | |
| Announced | 2004, Q1 |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 50.3 x 94 x 24 mm (1.98 x 3.70 x 0.94 in) |
| Weight | 77 g (2.72 oz) |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | CSTN, 256 colors |
| Size | |
| Resolution | 128 x 128 pixels, 1:1 ratio Wallpapers |
| Protection | |
| Hardware | |
| OS | |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | No |
| Connectivity | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | No |
| USB | |
| Features | |
| Sensors | |
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 720 mAh battery |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | |
| Versions | |
| Price | |