Select up to 3 devices and see their specs side by side. Highlight differences instantly.
| Specifications |
Bosch Com 906
|
|---|---|
| Network | |
| Technology | GSM |
| Launch | |
| Announced | 1996 |
| Availability | |
| Body | |
| Dimensions | 144 x 57 x 19 mm (5.67 x 2.24 x 0.75 in) |
| Weight | 145 g (5.11 oz) |
| Materials | |
| Connectivity Slot | |
| Display | |
| Type | Monochrome graphic |
| Size | |
| Resolution | 3 x 15 chars Fixed icons |
| Protection | |
| Hardware | |
| OS | |
| System Chip | |
| Processor | |
| GPU | |
| System Memory | |
| Expansion Slot | |
| Storage | |
| Main Camera | |
| Dual | |
| Features | |
| Video Recording | |
| Selfie Camera | |
| Single | |
| Video Recording | |
| Multimedia | |
| Audio Output | |
| 3.5mm Jack | No |
| Connectivity | |
| WLAN | No |
| Bluetooth | No |
| Location | |
| Proximity | |
| Infrared Port | |
| Radio | No |
| USB | |
| Features | |
| Sensors | |
| Battery | |
| Type | Removable Li-Ion 500 mAh battery |
| Charging | |
| Reverse Wired | |
| General Info | |
| Colors | |
| Versions | |
| Price | |